Tvorba web stránok – vyhľadávacie boxy, farby a responzivita

tvorba web stránok

Nech je vaša web stránka prehľadná a responzívna

O tom, čo všetko tvorba web stránok zahŕňa, sa dá napísať nespočetné množstvo článkov. A to ešte nehovorím o tipoch, radách a návodoch ku každej z týchto tém. Nuž a práve preto som sa rozhodla vo svojom článku zamerať iba na zopár z nich. Viete napríklad, prečo sú vyhľadávanie na stránke, správne farby a responzivita stránky také dôležité?

Uľahčite svojim návštevníkom vyhľadávanie na stránke!

Máte web stránku, ktorá obsahuje veľké množstvo článkov (skvelým príkladom je blog) alebo e-shop, v ktorom predávate stovky produktov? V tom prípade, aj keď možno máte kvalitné hlavné menu aj sub-menu, môže sa stať, že návštevník vašej web stránky jednoducho nebude vedieť ihneď nájsť presne to, čo hľadá. No a práve na tento účel slúži vyhľadávací box na stránke. Ten by ste mali mať umiestnený na bežnom a zároveň viditeľnom mieste (ideálne v hlavičke stránky). A nezabudnite ani na to, že vyhľadávací box by mal mať aj watermark, ktorý jasne hovorí, na čo dané políčko slúži, prípadne ikonku lupy ako znak vyhľadávania.

Správna voľba farieb je základ

Zvoliť si správne farby web stránky, to je azda najťažší a najdôležitejší krok, ktorý tvorba web stránok zahŕňa. Veď predsa farby na stránke by mali odzrkadľovať aj vašu značku, mali by zaujať už na prvý pohľad, no zároveň by nemali byť príliš prekombinované, aby stránka nepôsobila chaoticky. Práve preto je ideálne vybrať si paletu farieb, ktorá bude zahŕňať max. 3 farby – 2 z nich v rovnakom tóne a jednu kontrastnú, ktorou zvýrazníte všetko dôležité na stránke.

Tvorba web stránok s responzívnym dizajnom

tvorba web stránok

Ak si neviete rady sami, oslovte skúsenú firmu – ALTAMIRA

Viete si predstaviť, že by ste v dnešnej dobe nepoužívali svoj smartphone? Určite nie! A to isté by malo platiť aj o responzivite vašej web stránky. Veď ako dnes ešte niekto môže mať web stránku bez responzívneho dizajnu, keď už takmer 80% ľudí aktívne využíva na prezeranie web stránok nie len svoj stolový počítač či notebook, ale aj svoj mobilný telefón, prípadne tablet? Určite na to nezabudnite a vyberte si kvalitnú firmu, pre ktorú nebude tvorba web stránok s responzivitou žiadnym problémom!