Umelý ratanový nábytok ponúka skutočne skvelé dizajnové kúsky pre vaše záhrady a terasy

Záhradné trendy, čo sa týka exteriérového nábytku, dnes naozaj naberajú na obrátkach. V ponuke môžete nájsť skutočne zaujímavé dizajnové kúsky a ratanový nábytok, ktorý dokáže skrášliť každú terasu či záhradu. Najväčší progres v dizajne záhradného nábytku priniesol najmä umelý ratan. Už svojim samotným vzhľadom je z estetického hľadiska o niekoľko tried vyššie ako bežný plastový nábytok. Viete, ten, ktorý poznáme z minulosti v podobe bielych či zelených plastových stolov a stoličiek. Doba a móda neustále napredujú. Je to na prvý pohľad viditeľné aj na našich záhradách či terasách. Tie za posledné desaťročie výrazne zmenili svoj vzhľad k lepšiemu a tak ich dnes smelo môžeme prirovnať k štýlovým exteriérovým obývačkám.

ratanový nábytok

Umelý ratanový nábytok

Ratanový nábytok – efektný, praktický a pohodlný

Umelý ratanový nábytok dnes ponúka veľmi širokú a pestrú škálu najrôznejších produktov. Od jednoduchších, elegantných kresiel či stolíkov z umelého ratanového výpletu, až po veľkorysé rohové sedacie súpravy s čalúnením. K výhodám umelého ratanového nábytku však patrí nielen exkluzívny vzhľad, funkčnosť a maximálne pohodlné sedenie, ale aj praktické vlastnosti. Napríklad vysoká odolnosť, nenáročná údržba a stálofarebnosť. Umelý ratanový nábytok je ideálnou voľbu pre každú záhradu a taktiež je investíciou, ktorá sa rozhodne oplatí, pretože je takmer nezničiteľný a veľa rokov vydrží v perfektom stave aj v exteriérových podmienkach, bez toho, aby stratil na svojej funkčnosti či kráse.

ratanový nábytok

Skvelo sa hodí aj do interiéru

Módne vychytávky a trendy

V rebríčku popularity, čo sa týka nábytku z umelého ratanu, však dnes vedú najmä rôzne módne dizajnové kúsky, ako sú napr. závesné hojdacie ratanové kreslá v tvare vajíčka, polohovateľné ratanové ležadlá či priestranné okrúhle a oválne pohovky so strieškou alebo baldachýnom, ktorý vás ochráni pred prudkým slnkom či nepríjemným hmyzom. Nechýbajú ani rôzne ratanové doplnky, ako sú napr. kvetináče, odkladacie boxy či dizajnové svietidlá. S ratanovým nábytkom sa však určite stretnete aj mimo svojich súkromných záhrad, napr. pri cestovaní a dovolenkách v rôznych hotelových rezortoch, ale aj na letných terasách barov, kaviarní a reštaurácií.