V letovisku Kemer počuť aj ruštinu

Turecko ako dovolenková destinácia je rok od roku vyhľadávanejšie turistami doslova z celého sveta. Dôvodov prečo tomu tak je, sa dá nielen odborníkmi na cestovný ruch vytipovať niekoľko. Výber dovolenkových pobytov je pestrý, aj ceny za pobyt sa samozrejme rôznia. Možno menej známe je menšie moderné letovisko Kemer, ktoré majú v ponuke hlavne ruské a nemecké cestovné agentúry. Rekreačná oblasť je situovaná na pobreží Stredozemného mora asi 40 km južne od mesta Antalya.

kemer

Kemer je len 40 km od Antalye.

Je tu asi drahšie ale…

V tomto prímorskom tureckom letovisku je dovolenkový pobyt relatívne drahší v porovnaní s inými destináciam Tureckej riviéry. Prostredie Kemeru je ale pekné, parky a pláže sú udržiavané, miestne služby sú taktiež kvalitné. Kemer je vhodný pre vyznávačov náročnejšej dovolenky, ktorí nechcú každú chvíľu riešiť nejaké drobnosti a radi sa spoľahnú na kvalitné, aj keď drahšie služby. Hneď za mestečkom Kemer sa vypínajú obrovské vápencové bralá národného parku Olimpos.

Ako sa dostať do Kemeru

Do oveľa známejšej turistickej destinácie Antalye jazdia z letoviska Kemer pravidelne mikrobusy. Majú zastávky jednak na obchvatovej ceste a jednak zachádzajú až na akési námestíčko v centrálnej časti mestečka. Niektoré mikrobusy tu končia, iné pokračujú po pobreží ďalej na juh alebo do cestičiek národného parku Olimpos. Bežné autobusové spoje však do Kemeru nejazdia. Ak si výjdete z Kemeru do Antalye a späť, nemalo by vás prekvapiť, že mikrobus každú chvíľu na rôznych parkoviskách na niečo či niekoho čaká.

kemer

Kemer ponúka skvelé služby turistom.

Rodinné domy, penzióny, malé hotely

Väčšinu miestnej zástavby tvoria rodinné domy, ktoré sú v blízkosti mora veľmi často prestavané na penzióny alebo sú tu postavené aj malé hotelíky. Veľké hotely sú v blízkosti pláží, ich počet aj charakter je prijateľný. Hotely sú od pláže oddelené parkom s udržiavaným chodníkom pre peších, čo vyzerá obzvlášť dobre. Samotný Kemer má veľa domčekov a penziónov so záhradami, sú tu premyslene rozmiestnené parky, takže byť tu na dovolenke je určite príjemné.