Veľkonočná výzdoba na privítanie jari v našich príbytkoch

Po Vianociach a Novom roku akosi všetko utíchne, ustáli sa ten zhon a ľudia sa zaboria späť do svojich pracovných a iných povinností. Niekedy to však pôsobí trošku pochmúrne, smutne a hlavne ospalo. A potom príde Veľká Noc, privítanie jari, nový štart, nové sily. A veľkonočná výzdoba nám v tom môže pomôcť.

veľkonočná výzdoba

Veľkonočná výzdoba je plná farieb

Najdôležitejšia časť príprav

Jarné upratovanie K tomu, aby naša veľkonočná výzdoba vyzerala sviežo a pekne, a hlavne aby sme sa cítili lepšie, najlepšie je pustiť sa do jarného upratovania. Okamžite pocítite pozdvihnutie nálady, potešenie, že môžete vypratať skrine, odložiť zimné veci na „spánok“ a vybrať veselé letné farby oblečenia. Flanelové posteľné prádlo vymeníte za ľahšie letnejšie, a váš botník prevzdušnia letné sandále, šľapky, tenisky, lodičky a ostatná obuv.

Urobte si miesto Namiesto vianočných ozdôb, ktoré môžete naaranžovať úplne všade, veľkonočná výzdoba omnoho lepšie funguje, ak ju použijete len na niektoré špecifické miesta. Cieľom veľkonočnej výzdoby je osviežiť a rozjasniť byt a to nemôžete docieliť, keď ňou preplníte celý byt. Sústreďujte sa na kuchyňu, jedáleň a chodbu.

veľkonočná výzdoba

Zvoľte si len zopár konkrétnych miest pre vašu jarnú výzdobu

Farebná veľkonočná výzdoba

Veľkonočná výzdoba sa nesie v pastelových farbách. Najpopulárnejšie veľkonočné výzdoby sú vo farbách žltej, zelenej, ružovej a modrej. No nebojte sa pastelových farieb. Pokojne zapojte aj hnedú, oranžovú či červenú.

Jar kvitne A preto pridajte do vášho domova nové kvety do váz a s týmto vôbec nešetrite. Snežienky, Fialky, Konvalinky, Narcisy či Tulipány sú len zlomkom rôznych jarných kvetín, ktoré nie len nádherne vyzerajú ale tiež úžasne rozvoňajú váš domov.

veľkonočná výzdoba

Trochu netradične, no veľmi moderne, dekorácie v šedých odtieňoch

Perie a páperie Od malých kuriatok až po rozkošné zajačiky, voľne žijúce zvieratá a mláďatá sú jedným z najroztomilejších demonštrácií nových začiatkov a synonymom Veľkej noci. Pridajte túto tému v podobe veľkonočnej výzdoby aj do vašich domovov.

„Oblečte“ svoje domové dvere Veľkonočná výzdoba v podobe vencov na domových dverách je atraktívne privítanie každého hosťa. Veď už zvonku môžete šíriť dobrú náladu a radosť z jari. Ak máte deti, určite ich zapojte do príprav všetkých dekorácií.