Vitrína plná lákavých zákuskov 

Chladiaca vitrína na zákusky je základným a nevyhnutným vybavením každej cukrárne a kaviarne. Okrem nepopierateľných estetických vlastnostiach disponujú aj najnovšími technologickými riešeniami, vďaka ktorým sú takéto gastronomické zariadenia ekonomické a ekologické. Pri rozhodovaní sa o výbere cukrárenskej vitríny by ste sa mali zamerať nielen na jej veľkosť, farebnosť, charakter použitých materiálov a povrchovú úpravu. Dôležité je  predovšetkým špecifikovať typ požadovaného chladenia práve pre vašu konkrétnu prevádzku. Napríklad čo potrebujete vo vitríne prezentovať a či používať statické alebo dynamické chladenie. Prípadne či má byť vnútorný priestor vitríny na zákusky vhodne zvlhčovaný. 

Vitrína na zákusky
Pekne vystavené torty upútajú pozornosť.

Vitrína na zákusky umožňuje chutnú a pútavú prezentáciu 

Akýkoľvek model vitríny je obľúbenou voľbou v cukrárňach, kaviarničkách, reštauráciách, pekárňach a iných stravovacích zariadeniach. Okrem iného to umožňuje vystaviť potraviny, ktoré sa nedajú skladovať pri izbovej teplote. Stojany a vitríny na cukrovinky vám umožňuj vystaviť vaše najchutnejšie koláče a torty. Vybavené viacerými policami vám uľahčia prezentáciu mnohých cukrárskych výrobkov súčasne. Vitrína na zákusky alebo čerstvé pečivo vám umožní vytvoriť pútavú a chutnú prezentáciu, z ktorej si hostia budú môcť ľubovoľne vyberať. 

Vystavené pečivo a zákusky
Rad potravín je nutné pri predaji chladiť.

Moderný spôsob chladenia 

Vitríny na zákusky a rôzne dezerty predstavujú moderný spôsob chladenia zákuskov, tort, koláčov či zmrzliny. Tieto vitríny slúžia na uschovanie skladovaných potravín a zároveň aj na ich efektívne prezentovanie. Vďaka ich priehľadným častiam vidia zákazníci chutné cukrárske produkty, ktoré máte aktuálne v ponuke. Vitríny na zákusky sú určite neodlúčiteľnou súčasťou každej kaviarne alebo cukrárne. Viete vďaka nim podľa predpísaných štandardov správne chladiť vaše produkty a zároveň ich príťažlivo prezentovať a ponúknuť vašim zákazníkom. Ich najväčšou výhodou je iste zachovávanie stabilnej teploty a vlhkosti, kvôli čomu zostávajú zákusky čerstvé a chutné po čo najdlhší čas. Výhodou je aj to, že si môžete vybrať z rôznych dizajnov, veľkostí, a modelov. Niektoré druhy vitrín majú osvetlenie a otáčavé police. Vitríny na zákusky sa osvedčujú vo všetkých stravovacích a gastro podnikoch. Či už ide o reštaurácie a jedálne alebo kaviarne a cukrárne.