Vodný skúter vám dvihne hladinu adrenalínu

vodný skúter

Láka vás oddych a zýároveň trocha adrenalínu na vode? Skvelou možnosťou je vyskúšať si vodný skúter!

Vodné skútre patria zrejme k najzábavnejším vodným aktivitám celkovo. Okrem samotného vozenia sa na skútri, slúžia aj a ťahanie rôznych atrakciíí vo vode. Vodný skúter je motorové malé plavidlo, ktoré má využitie najmä na rekreačné účely. Na Slovensko prišla prvá vlna vodných skútrov na začiatku deväťdesiatych rokov a momentálne tu máme oficiálne zaregistrovaných niečo cez 300 týchto malých plavidiel.

Aké vodné skútre poznáme?

Pri skútroch rozoznávame dve hlavné kategórie. Prvou z nich sú skútre „stojky“ a druhé sedačky“.  Ako už z názvu vyplýva tak stojka je ovládana v jazdcom v stoji a je určený len pre jednu osobu. Stojky sú ľahšie, majú menšie motory, dosahujú nižšie rýchlosti a sú obratnejšie ako sedačky. Skútre typu stojka sa používajú prevažne na rekreáciu, freestyle a športovú činnosť. V stojkách sú umiestnené dvojtaktné motory s výnimkou skútrov od firmy hydrospace, ktorá do nich vkladá motory štvortaktné. Naopak do sedačiek sa používajú v posledných rokoch už len štvortaktné motory, ktoré sú vačšia a silnejšie. Vodný skúter „sedačka“ sa vyznačuje najmä vyššiou hmotnosťou, rýchlosťou a tiež majú vďaka im väčším rozmerom aj väčšiu stabilitu. Tieto skútre sa okrem športovej a rekreačnej činnosti, veľmi často používajú aj pri zachranárskej. A tiež výhodou je, že sa nich zmestí viacero jazdcov a podľa ich veľkosti poznáme jedno-, dvoj-, troj- a štvorsedadlové.

vodný skúter

Vodný skúter si môžete vyskúšať aj neďaleko Bratislavy – v areáli Divoká voda Čunovo!

Vodný skúter si môžete vyskúšat aj vy

Ak vás zaujíma tématika vodných skútrov a chcete si napríklad nejaký zaobstarať alebo len si vyskúšať adrenalínovú jazdu, tak máte viacero možností. V prvom rade si treba uvedomiť, že ak si chete zaobstarať vodný skúter, budete musieť vlastniť vodičský preukaz pre malé plavidlá. Ak si chcete vyskúšať zážitok z jazdy, tak v lete je nato najlepšia možnosť. V prípade, že ste z Bratislavy, tak to máte blízko do Čunova, kde si na Divokej vode môžete prenajať vodný skúter a naučiť sa nejaké základy a navyše si užiť poriadnu jazdu.