Vyberáme monterky

Mnohí ľudia trávia v montérkách väčšinu svojho dňa a pri práci im dávajú poriadne zabrať, preto je dôležité vybrať si také, ktoré vám budú slúžiť čo možno najdlhšie. Pokiaľ si vyberáte montérky, záleží hlavne na tom, akú pracovnú činnosť vykonávate. Ak pracujete ako mechanik, potrebujete odolné voči olejom, zatiaľ čo murár ocení montérky, ktoré sú odolné voči oderu a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Pre správny výber montérok je dôležité klásť dôraz na ich funkčnosť, praktickosť a kvalitu materiálu aj ich vypracovania. Musia však byť aj pohodlné, nesmú vás obmedzovať v pohybe a svojim dizajnom by vás mali reprezentovať.

montérky

Montérky sú ideálne aj pri maliarskych prácach v dome

Montérky aj kombinéza

Montérky sú rovnako dôležité ako bezpečná pracovná obuv a ich úlohou je nielen ochrániť vaše oblečenie pred nečistotami, ale aj vás pred úrazom. Obchody majú v ponuke rôzne druhy monteriek, preto si môžete vybrať také, ktoré budú najlepšie vyhovovať vašim potrebám. Najčastejšou voľbou sú klasické monterkové nohavice alebo nohavice na traky, no nezaostávajú ani monterkové bundy či kombinézy, ktoré poskytujú špeciálnu zvýšenú ochranu celého tela od krku po zem. Samozrejme všetky montérky majú množstvo užitočných a hlavne hlbokých vreciek či rôzne priehradky, kde si môžete odložiť všetko potrebné. Pri kúpe si všímajte aj ľahkosť zapínania, možnosť odopínania rukávov, reflexné prvky, odolnosť voči ohňu a iné vychytávky.

montérky

Pri rôznych prácach pre mužov aj pre ženy

Montérky – aký materiál je najlepší?

Najčastejší materiál, ktorý sa používa pri výrobe monteriek, je buď čistá bavlna alebo bavlna v kombinácii s polyesterom v rôznych pomeroch. Bavlnené sú vzdušné, vynikajúco sajú pot a zároveň ho odvádzajú preč od tela. Ich farba však po čase vybledne a ďalšou nevýhodou je fakt, že sú horľavé. Naopak montérky s podielom polyesteru sú odolnejšie voči vznieteniu, trvácnejšie, rýchlejšie schnú, menej sa krčia a sú odolnejšie voči špine. Ich nevýhodou je však to, že sú málo priedušné a neodvádzajú pot, vďaka čomu sú predovšetkým v lete dosť nepohodlné. Nech už siahnete po akomkoľvek materiály, majte na rozume, že by mali byť minimálne na kolenách zosilnené pevnou a oderuvzdornou látkou.