Vyberáme slnečné okuliare dámske na sezónu leto 2014

 slnečné okuliare dámskeHoci leto 2014 je už v plnom prúde a za chvíľu sa „prehupneme“ aj do jeho druhej polovičky, z pultov obchodov a optík ešte slnečné okuliare dámske ani náhodou nezmizli. Ich výber je stále pomerne veľký a pokiaľ nie ste extrémne náročný zákazník, resp. zákazníčka, určite si vyberiete podľa vlastného vkusu a chuti.

Takže, aj v prípade, že ste si ešte od začiatku sezóny nestihli svoje slnečné okuliare vybrať alebo sa vám už stihli tie kúpené aj zničiť či stratiť, v našom dnešnom článku vám ponúkame niekoľko tipov, po akých okuliaroch by ste sa mali momentálne poobzerať pri svojich nákupoch tak, aby ste sa trafili do čierneho (a to doslova).

Slnečné okuliare dámske – na prvom mieste je funkčnosť

Trend tohto leta pre slnečné okuliare dámske je jasný – na rozdiel od minulých rokov, kedy v hlavnej úlohe vystupoval dizajn, teraz stojí na prvých priečkach dôležitosti hlavne funkčnosť, ktorú vedia poskytnúť svojej majiteľke.

Z tohto dôvodu sa medzi aktuálne módne vychytávky v oblasti slnečných okuliarov nezaradili priehľadné či farebné sklá ako po minulé roky, ale prím tentokrát hrajú tmavé slnečné sklá s dostatočným UV filtrom, ktoré okrem toho, že sa za ne dobre skryjete, vám ponúknu aj dostatočnú ochranu pred škodlivým slnečným žiarením.

Pokiaľ však budete počas svojich nákupov hľadať „zrkadlovky“, určite nájdete niečo, čo ulahodí vášmu vkusu.

Kontrastné rámy

Čo sa týka rámov pre tohtoročné trendy slnečné okuliare dámske, tu je vítaný práve kontrast oproti spomínaným tmavým sklám. V obchodoch a optikách nájdete počas tejto sezóny veľa pestrofarebných rámov, ale nič nepokazíte ani vtedy, keď sa rozhodnete pre jednofarebné biele, čierne či stále populárne hnedé rámy.

slnečné okuliare dámskeMačacie očká sú opäť v kurze

Aké tvary zvoliť pre slnečné okuliare dámske? Tento rok letí ženskosť, takže určite nesiahajte po „pilotkách“ či športových okuliaroch. Veľmi dobre na každej žene ukážu slnečné okuliare, ktoré majú tzv. mačací tvar.

Dôležité však je dobre odhadnúť aj vhodnú veľkosť, pretože extra veľké sklá, ktoré boli obľúbené niekoľko minulých sezón sú tento rok už mimo všetkých módnych trendov a aj tu je dôležitejšia skôr funkčnosť, takže najlepšou voľbou pre vás je zlatá stredná cesta v podobe slnečných okuliarov, ktoré vám dokonale sadnú a nebudú ani príliš veľké, ani príliš malé pre vašu tvár.