Výlet loďou môže byť vždy zaujímavým zážitkom

výlet loďou

Výlet loďou – či už na Slovensku alebo v zahraničí, stále má svoje neopakovateľné čaro…

Ak práve uvažujete ako si spríjemniť horúce leto s priateľmi či so svojou drahou polovičkou alebo aký zaujímavý program ešte deťom počas prázdnin vymyslieť, máme pre vás jeden zaujímavý tip – čo tak vybrať sa napríklad na výlet loďou? V ponuke krátkych vyhliadkových, ale aj dlhších jednodňových plavieb loďou z Bratislavy si určite vyberiete niečo, čo vás zaujme, napr. panoramatický Bratislavský okruh, výlet loďou na Devín alebo do Viedne. Výlet loďou môžete absolvovať aj v rôznych iných kútoch Slovenska, napr. aj ako isté spestrenie vašej dovolenky v danom regióne. Samozrejme, aj pri dovolenkových pobytoch v zahraničí patria lodné výlety k veľmi obľúbeným a vyhľadávaným. Výlet loďou je jednoducho atraktívny tak pre deti, ako aj dospelých.

Výlet loďou v rámci Slovenska

Výlet loďou v rámci Slovenska je možný hneď v niekoľkých lokalitách. Ak trávite dovolenku na Liptove, Orave či na juhu Slovenska, prípadne na Zemplínskej šírave, výlet loďou si určite nenechajte ujsť. Vyhliadkové plavby po Liptovskej Mare, Oravskej priehrade, Šírave alebo vyhliadkové plavby v okolí Komárna a Patiniec, najmä počas letnej sezóny, budú určite príjemným zážitkom. Lodná doprava premáva aj na Slanický ostrov umenia uprostred Oravskej priehrady, kde sa nachádzajú expozície ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie, ktoré sa tiež oplatí vidieť.

výlet loďou

Výlet loďou je obľúbený aj na dovolenke v zahraničí

Lodné výlety v zahraničí

Lodné výlety patria aj k atrakciám mnohých zahraničných hlavných miest a prímorských dovolenkových destinácií. Výlet loďou po rieke Seine pri návšteve romantického Paríža či vyhliadková plavba po Dunaji v Budapešti patria často k hlavným bodom programu pri návšteve týchto metropol. A kto by nepoznal slávne talianske mesto na vode – Benátky, preslávené okrem iného práve plavbou na typickej loďke známej pod názvom gondola? Aj turisti, ktorí sa vyberú do Chorvátska, majú možnosť navštíviť loďou mnohé krásne ostrovy napr. Hvar, Korčulu, Brač alebo zažiť plavbu loďou spojenú s kúpaním a tradičným Fish piknikom. Lodné výlety, či už na jazerách, riekach alebo na mori, sú spestrením každého výletu či dovolenky.