Výletné lode a plavby sú súčasťou takmer každej dovolenkovej destinácie

Aby bola dovolenka skutočne vydarená, pestrá, zaujímavá, zábavná aj obohacujúca, vyžaduje si nielen správnu voľbu destinácie a dobrú partiu ľudí či serióznu cestovku, ale aj vynikajúci dovolenkový program, ktorý bude zárukou nových nezabudnuteľných zážitkov. Keď listujete v katalógoch cestovných kancelárií alebo hľadáte ideálnu dovolenku v internetových ponukách, určite vás okrem kvalitného ubytovania, pláží a ceny zaujímajú aj možnosti rôznych výletov, atrakcií či vyhliadkových plavieb v okolí. Práve výletné lode a panoramatické okružné či poznávacie plavby patria k veľmi vyhľadávaným fakultatívnym výletom takmer v každej destinácii. A je úplne nepodstatné, či sa chystáte len na víkend do Prahy, Budapešti, Amsterdamu alebo Paríža, aj to či vás čaká dovolenka pri Jadrane, Stredozemnom mori, prípadne až v Karibiku, dôležité je užiť si ju čo najviac a aj vidieť čo možno najviac a to je často možné práve z paluby výletnej lode.

výletné lode

Dovolenka ako má byť!

Výletné lode a plavby formou fakultatívnych výletov

Výletné lode a plavby formou fakultatívnych výletov patria na dovolenkách vždy k mimoriadne obľúbeným a každá destinácia ich ponúka hneď niekoľko. Napr. počas dovolenky v Španielsku môžete zažiť plavby pozdĺž pobrežia Costa Brava, alebo okruh ostrovom Malorca či Ibiza a tiež okružnú plavbu po krásnych zálivoch Gibraltaru, kde môžete dokonca sledovať aj voľne žijúce delfíny. Podobne to je aj pri dovolenkách v Turecku, kde vás napr. výletné lode prepravia z Egejskej riviéry na blízke grécke ostrovy a tiež v ostatných prímorských krajinách, ako je napr. Taliansko, Chorvátsko, Bulharsko a pod.

výletné lode

Užite si cestovanie na výletnej lodi

Vyhliadkové a výletné lode na tokoch riek

Vyhliadkové a výletné lode sú atrakciou nielen v prímorských oblastiach, ale aj vo vnútrozemí a veľkých mestách, kde sa môžete zúčastniť okružných a vyhliadkových plavieb na tokoch riek ako je napr. rieka Seina a Loira vo Francúzsku, Vltava v Prahe, Dunaj v Budapešti, Viedni a samozrejme aj v Bratislave.