Vypínače môžu byť tiež zaujímavým doplnkom

svietidla

Svietidlá podľa štýlu vašej kuchyne

Pri zariaďovaní moderného interiéru je dôležité nezabúdať ani na tie najmenšie detaily, pretože práve nimi dotvárame celkový dojem aj eleganciu interiéru. Medzi takéto detaily, ktorým ľudia často neprikladajú väčší význam, patria napríklad aj vypínače či zásuvky.

Aj vypínače sú však nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti a ich funkcia v interiéri nemusí skončiť len pri zapínaní a vypínaní osvetlenia ale môžu byť zároveň aj zaujímavým dizajnovým prvkom interiéru. Súčasný trh ponúka naozaj širokú ponuku vypínačov v rôznom prevedení, z ktorej si dokáže vybrať ten správny model určite každý, aj ten najnáročnejší zákazník. Pri výbere je samozrejme hlavným kritériom funkčnosť a vzhľad, ale rozhodne je veľmi dôležité kupovať všetky vypínače v jednotnom prevedení do celého interiéru.

Moderné, klasické či rustikálne, pre každého niečo iné…

Vypínače si môžete vyberať na základe ich tvaru, farby aj materiálového prevedenia. Či už sa rozhodnete pre vypínače kovové, porcelánové, plastové, oválne, kruhové, štvorcové alebo aj v tvare obdĺžnika, nezabúdajte ich vhodne skombinovať so zariadením a celkovým štýlom miestnosti. Rovnako to platí aj pri výbere materiálu, z ktorého je vypínač zhotovený. Ak máte napríklad miestnosť zariadenú historickým nábytkom v rustikálnom štýle, vhodné je doplniť vypínače v rovnakom prevedení napr. z imitácie dreva (dub, buk, orech). Pre moderný štýl zariadenia sa zase výborne hodia vypínače čistých a jednoduchých tvarov. Veľmi efektne pôsobia sklenené varianty v kombinácii s bezdrôtovým pripojením. Farebná škála vypínačov je takmer neobmedzená – od prirodzených svetlých odtieňov ako je biela či béžová až po rôzne farebné varianty napr. modrej, zelenej, hnedej či striebornej farby.

Originálne a samočistiace vypínače

vypinače

Elegantné vypínače nájdete napr. v eshope mbsun.cz

Ak chcete byť naozaj originálni, môžete si rôzne skombinovať krycí rámček a stred vypínača, prípadne vyskúšať tzv. neviditeľné vypínače, ktoré sú pokryté tapetou, maľovkou či štruktúrovanou omietkou a tak dokonale splynú s povrchom steny.

Absolútnym favoritom sú samočistiace vypínače so špeciálnou úpravou, obsahujúcou ióny striebra, ktorá zničí baktérie a mikróby aj bez vonkajšieho zásahu.