Výrobník ľadu patrí nielen do baru

Uvažujete o tom, prečo by ste nemohli mať doma kvalitný výrobník ľadu  menších rozmerov a kapacity? Radi si dáte doma po náročnom dni akýkoľvek drink s kockou ľadu? Organizujete často záhradné párty pre väčší počet priateľov a známych? Existuje veľa dôvodov, prečo sú kúpiť svoj vlastný výrobník ľadových kociek. Ľadový nápoj v horúcom dni je jedným z najjednoduchších pôžitkov každodenného života. Ak ste niekedy organizovali kokteilovú párty, potom viete, aký dôležitý môže byť ľad. Keď sa náhle vaše zásoby znížia, ani mrazničky vybavené výrobníkmi ľadu pravdepodobne neudržia krok s dopytom. Misky na ľad tiež veľmi nepomôžu, pretože zmrazenie malej dávky zvyčajne trvá hodiny. S výrobníkom ľadu môžete mať novú dávku ľadu v priebehu niekoľkých minút a nie hodín. Mnohé dokonca obsahujú zásobníky, ktoré zaisťujú prebytok ľadu na každú príležitosť.  

výrobník ľadu
Menší výrobník ľadu sa hodí aj do domácnosti

Výrobník ľadu so zásobníkom kociek 

    Ak ste sa niekedy stretli s nedostatkom ľadu na niektorom zo svojich spoločenských stretnutí, potom kúpa výrobníka ľadu je perfektným riešením. A ak ste znalcom čistého doslova gurmánskeho ľadu, potom dobre viete, aký dôležitý môže byť kvalitný stroj na výrobu ľadu. Či už vám ide o kvantitu, kvalitu alebo oboje, je dobré naštudovať si niečo podrobnejšie o procese výroby kociek ľadu.  Pomôže vám to detailnejšie  pochopiť aj to, čo sa deje vo vnútrajšku výrobníka ľadu.  Aj toho vášho priamo ako špecifickej súčasti kuchynského vybavenia. Ak ste nikdy nevlastnili stroj na výrobu ľadu, je dôležité porozumieť výhodám, ako aj určitým problémom, ktoré prináša jeho zavedenie do vášho domova. 

výrobník ľadu
Profesionálny výrobník ľadu s výrobným objemom až 400 kg za deň

Tradičný výrobník ľadu 

   Určite nie je nutné príliš zdôrazňovať, že vlastnosti kociek z vysokokvalitného výrobníka ľadu môžu výrazne prevyšovať kvalitu ľadu z vašej mrazničky. Je však dôležité pochopiť, že existujú dva odlišné štýly samostatných výrobníkov ľadu. Tradičné výrobníky ľadu fungujú takmer identicky ako výrobníky ľadu v akejkoľvek bežnej mrazničke. Jediný skutočný rozdiel je tvar ľadu. Výrobníky číreho ľadu na druhej strane vyrábajú čistejší gurmánsky ľad s lepšou chuťou. Ak vám ide len o množstvo, postačí vám tradičný výrobník ľadu. Ak hľadáte kvalitu, budete potrebovať číry výrobník ľadu. Rozdiel v kvalite je výsledkom procesu mrazenia.