Vyskúšali ste už írske tance?

V živote každého človeka prichádzajú obdobia, kedy zatúžime po zmene, nových zážitkoch či poznaniach alebo dokonca aj po vzdelávaní – takéto životné zmeny, rozhodnutia a predsavzatia sú veľmi bežné s príchodom nového roka a tiež v období, kedy prekonávame ťažšie životné situácie, ako sú napr. rozchody, rozvody, osamostatnenie detí či strata niekoho blízkeho. Zatúžiť po zmene a novom naplnení života nie je ničím nezvyčajným ani v období, kedy dovŕšime nejaké významné jubileum a začíname bilancovať, môžu to byť napr. 40., 50. alebo 60. narodeniny. Bez ohľadu na to, či je vašou novou métou hudba, brušné alebo írske tance, šport, kurz sebaobrany, cestovanie, cudzie jazyky, kreatívne tvorenie alebo čokoľvek iné, túžba vyskúšať niečo nové, niečo čo ste nikdy predtým nevyskúšali, je vždy pozitívnym prínosom pre každého z nás.

irsketance

Írske tance poskytujú okrem estetického zážitku z kostýmov aj krásny pohyb, vďaka ktorému sú všetci tanečníci vo forme.

Tanec a hudba sú výbornou voľbou – čo tak vyskúšať spoločenské, brušné alebo írske tance?

Pohyb v podobe tanca a k tomu príjemná hudba – to je vždy výborná voľba ako sa odreagovať, vyjadriť svoje pocity a ponoriť sa do svojho vnútra. Je to práve tanec, ktorý vám ponúka toľko rôznych možností, či už sú to ľudové, spoločenské, moderné, brušné alebo írske tance, prípadne step či flamenco… Každý si dokáže nájsť ten svoj štýl, ktorý ho osloví a ktorý bude primeraný pre jeho vek aj fyzickú kondíciu. Samozrejme ,nikto neočakáva že budete napr. spoločenské alebo írske tance či step robiť v strednom veku súťažne, ale je to niečo, čo robíte sami pre seba, pre svoje vlastné potešenie a zdravie. Každopádne aj írske tance oplývajú krásnymi kostýmami, čo viac si sebavedomý tanečník môže priať než krásne oblečenie a ladný pohyb?

irsketance

Tento druh tanca v mnoho pripomína balet či step.

Írske tance vás dokážu nadchnúť aj ako diváka

Ak sa však netrúfate pustiť priamo do trénovania niektorého z tancov, určite si niektoré z profesionálnych vystúpení vychutnajte aspoň ako divák. A práve írske tance môžu byť dobrým tipom, pretože ich rytmika, energia, skvelá hudba a úžasne rýchle pohyby nôh tanečníkov vás okamžite dokážu nadchnúť aj ako diváka v hľadisku, možno až natoľko, že si írske tance predsa len zatúžite aspoň vyskúšať.