Vzduchovka Slavia – overená kvalita

vzduchovka

vzduchovka

Keď sa v našich končinách spomenie slovo vzduchovka, tak každému sa asi vybaví klasická vzduchovka Slavia. S touto zbraňou sa stretol určite každý. Či už hovoríme o školských táboroch, škole v prírode, alebo aj jarmokoch a púťových atrakciách. Vzduchovka Slavia je jednoducho klasika, ktorú pozná a strieľal z nej asi každý. Preto môže byť pre niekoho prekvapením, že sa vyrába aj v súčasnosti a jednoducho si ju môže zakúpiť každý.

Vzduchovka nie len pre milovníkov retro zbraní

Ak však v dnešnej dobe niekomu poviete, že si chcete kúpiť túto zbraň, pravdepodobne sa vám vysmeje. Prípadne vám odporučí zakúpenie nejakej inej zbrane. Avšak uvedomiť si treba jednu vec, hoci je táto vzduchovka vo výrobe už dlho, jej kvalita je nepopierateľná. Rovnako je dôležitá aj  jednoduchá dostupnosť náhradných dielov v našich končinách.

Zbraň s kvalitným spracovaním

vzduchovka-slavia

vzduchovka-slavia

Veľkou výhodou tejto vzduchovky v porovnaní s inými modelmi je jednoznačne kvalita spracovania a celkové prevedenie tejto zbrane. Vďaka morenej bukovej pažbe a presnému spracovaniu ani pri pohybe nič neklepe a nehrkoce. Súčasťou každej novej zbrane je aj terč, ktorý bol nastrieľaný pri výstupnej kontrole. Vďaka tomu je zabezpečená kvalita a presnosť zbrane.

Na základe dlhoročných skúseností je tento výrobok minimálne kazový a keďže bol dodávaný aj do škôl, je veľmi odolný. Vďaka nastaviteľným mieridlám, a kvalite hlavne je zabezpečená aj skvelá presnosť streľby. Stačí si iba nastaviť mieridlá podľa vlastného nástrelu.

Presná vzduchovka aj na dlhšie vzdialenosti

Výhodou tejto vzduchovky je jej skvelá presnosť a spoľahlivosť. Pokiaľ chcete pri streľbe z vzduchovky zažiť moje odporučenie skúsiť svoju presnosť na približne 30 metrov a ako terč využite zavesenú PET fľašu.

Je to rozhodne zaujímavejšia alternatíva ako obyčajný terč. Pokiaľ si ju naplníte, tak sa vám ani v miernom vetre nebude toľko hýbať. A skvelým bonusom je potvrdenie zásahu pohybom cieľa a aj charakteristickým zvukom. Vďaka tomu budete po každom zásahu presne vedieť ako na tom ste so svojou presnosťou.

Pokiaľ teda hľadáte vzduchovku na zábavu a streľbu počas voľných dní, tak je z môjho pohľadu voľba jasná.