Dôležité bezpečnostné prvky domácnosti sú kvalitné sekčné garážové brány, bezpečnostné vchodové dvere, kamerový systém či silné a odolné okná.  

Nezabúdajme na bezpečie nášho majetku, ak nie sme doma

Každému z nás sa určite stalo, že musel na pár dní odísť a nechať svoj domov bez dozoru. Najčastejšie sa to stáva práve v letných mesiacoch. Ľudia sú na dovolenkách, trávia čas s rodinou mimo domu, na turistike, majú pracovné cesty a podobne. Väčšina z nás si ani len neuvedomuje, aké viditeľné signály zanecháva pri odchode z domu. Pár dni sa v dome nesvieti, na dvore sa nenachádza auto, resp. jedno z vozidiel chýba, zastreté žalúzie a mnoho iných, tichých „znakov“, ktoré si všimnú tí, ktorí by si z vášho domu niečo radi vzali. Často sú to šperky, hotovosť či drahé príslušenstvo. 

Bezpečnostné dvere
Bezpečnostné dvere nemusia vyzerať takto

Zlodejov prekvapia vaše odolné sekčné garážové brány, kvalitné okná či silné vchodové dvere 

Dnes sú zlodeji naozaj vynaliezaví, a teda je dôležite správne zabezpečiť svoj dom, a to nie len kľúčom. Keď sa povie bezpečnostné dvere, predstavíme si veľké, ťažké, sivé, oceľové dvere, najlepšie s tromi zámkami, ktoré dokážu otvoriť len silní muži. To ale môžeme zahodiť za hlavu. Dnešné bezpečnostné dvere sú silné, protipožiarne, ale hlavne moderné a dizajnové. Perfektne zapadajú do celkového vzhľadu a navyše si ich môžete nakonfigurovať podľa seba. Prvok, ktorý vaše súkromie chráni je bezpečnostná zárubňa, ktorá tvorí jeden celok s dverami. Ďalej špeciálne nerezové pánty proti zosadeniu, protipožiarna odolnosť, špeciálny rázvorový zámok a mnoho ďalšieho. Bezpečnostné okná sú tiež prvkom, ktorý ochráni váš domov. Jedná sa o plastové, hliníkové, drevené alebo drevouhlíkové okná. Bezpečnostnú zložku tvorí kovanie a dostatočný počet uzatváracích bodov (mali by byť od seba maximálne 700 mm). Vnútro by malo tvoriť kalené sklo alebo vrstvené sklo. Kalené sklo, inak nazývané aj ako tepelné tvrdené sklo, sa v procese vzniku ohreje na vysokú teplotu a následné sa schladí prúdom studeného vzduchu. Týmto pádom sklo získa nové zloženie vnútorného napätia, a zvýši sa jeho pevnosť a odolnosť. Vrstvené sklo je už podľa názvu metóda lepenia a navrstvovania skla. Medzi jednotlivé časti sa vkladá PVB fólia, ktorá dodáva pružnosť a odolnosť. Okná sa dajú doplniť o uzamykateľné kľučky či prídavné zámky. Ako najlepšie získať informácie z domu pokiaľ ste odcestovaní ? Jedine kamerovým systémom. Jedna – dve kamery vedia nasnímať hlavnú bránu aj vchodové dvere. Sú veľkým pomocníkom pri možnom vniknutí do objektu, ale tiež aj pri pátraní po votrelcoch. S kvalitným digitálnym záznamom, aplikáciou vo vašom smartfóne si v daný moment viete pozrieť, čo sa práve u vás doma deje. Bezpečnostné kamery a systémy vedia byť napojené na alarmy, ktoré identifikujú a nahlásia pohyb v priestore. No a na záver sekčné garážové brány, ktoré nielen zabezpečujú váš domov pred nedovoleným vniknutím cudzích osôb, ale vyznačujú sa aj silnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Takže nielen zlodeji sa k vám nedostanú cez garáž, ale ani zima. Sekčné garážové brány sú silné a odolné brány, ktoré sú zložené z panelov o hrúbke 40 mm alebo 60 mm. Bezpečnostným prvkom je v tomto prípade garážový automatický pohon. Tým, že sa sekčná garážová brána otvára len prostredníctvom pohonu a nie ručne, zlodeji nemajú ako vypáčiť zámok či použiť sadu na otváranie dverí a podobne. Celá montáž brány vrátane panelov sa montuje z vnútornej strany, a teda nie je možné bránu resp. jej časť zdemontovať pre možný vstup. Na poslednom z panelov je umiestnená tesniaca lišta, ktorá slúži jednak na správny doraz brány (a teda úplne zavretie), v druhom rade funguje aj ako tepelná bariéra. Panel sekčnej garážovej brány môže byť plný a nemusí obsahovať okná, čo taktiež skvelo zabezpečí vás aj váš majetok. Každý z kvalitných panelov sekčných garážových brán je vybavený zabezpečeniami proti rozdrveniu. 

Týmito jednoduchými prvkami si viete perfektne zabezpečiť svoj dom pred vlámaním či cudzím vniknutím, byť tak mimo domu bez starostí a užívať si pohodu.