Záhradné sety z dreva – rokmi osvedčená klasika

Leto bez komfortného sedenia na záhrade alebo terase či balkóne si už väčšina z nás nedokáže ani predstaviť. Ako si však vybrať z veľkého množstva záhradného nábytku ten najlepší? Zvoliť si záhradné sety z umelého ratanu, plastu, kovu alebo dreva? Rozhoduje predovšetkým váš vkus, ale aj miesto umiestnenia a samozrejme finančné možnosti. Rokmi osvedčená klasika v podobe dreveného záhradného nábytku má však stále pomerne veľa priaznivcov a aj napriek tomu, že si vyžaduje o niečo náročnejšiu údržbu, je stále okrasou mnohých záhrad najmä pre svoj prírodný vzhľad. Prírodné drevo jednoducho vždy bude patriť k obľúbeným materiálom vďaka príjemnému vzhľadu, atmosfére, ktorú vyžaruje a aj pre dokonalé splynutie s prírodným prostredím záhrad.

záhradné sety

Kvalitné ratanové záhradné sety

Drevené záhradné sety a ich umiestnenie v exteriéri

Správne umiestnenie nábytku na záhrade je veľmi dôležité, najmä ak ide o drevené záhradné sety, pre ktoré je ideálne umiestnenie najmä v altánkoch, záhradných domčekoch a na krytých terasách, kde nie sú priamo vystavené slnečným lúčom a najmä prípadnému dažďu. Drevené záhradné sety je možné umiestniť aj do voľného priestranstva bez krytia. Pri takomto umiestnení dreveného nábytku na miesto, kde bude priamo vystavený poveternostným vplyvom, je však potrebné počítať s nutnosťou častejšej údržby a starostlivosti o drevo napr. nanášaním ochranného náteru.

Využitie dreveného záhradného setu

Záhradné sety si vyberáme aj podľa toho ako ich plánujeme využívať, napr. na čisto relaxačné účely, oddych, čítanie dobrej knihy či posedenie pri kávičke postačí nižší stolík a polohovateľné drevené kreslá alebo klasické drevené lavice či hojdačky. Ak však plánujete nábytok využívať aj na stolovanie uprostred prírody napr. na spoločné víkendové obedy či rodinné oslavy a posedenia, potrebujete kvalitný vyšší drevený stôl a stoličky či kreslá s primeranou výškou a hĺbkou sedu. Aby pre vás relaxovanie aj stolovanie bolo naozaj pohodlné a príjemné, môžete použiť na drevené záhradné sety mäkké čalúnené sedáky a podušky.

záhradné sety

Záhradné sety do vašej záhradky