Záhradné svietidlá spríjemnia charakter vašej večernej záhrady či dvora

Záhrada pri rodinnom dome či vidieckej chalupe už dávno nie je len miestom, kde bolo niekoľko ovocných stromov, kríkov drobného ovocia a nejaký ten záhon s kvetmi či hriadky zeleniny. Záhradný priestor má a môže mať multifunkčný charakter. Či už máte dvor, veľkú záhradu, záhradnú terasu alebo len väčší balkón, vhodne umiestnené vonkajšie osvetlenie môže vytvoriť útulné útočisko alebo miesto na podvečernú letnú párty. Nesmieme samozrejme zabúdať tiež na praktickú funkciu osvetlenia.

záhradné svietidlá

Záhradné svietidlá môžu byť praktické aj vkusné

Prečo osvetliť vonkajšie priestory?

Chceli by ste, aby bola vaša záhrada pekná nielen cez deň, ale aj večer? Radi by ste sa vonku za tmy pohybovali iste, bez hroziaceho zakopnutia a upadnutia? Je pre vás dôležité sa vo svojom dome cítiť bezpečne aj v noci? Ak súhlasíte, je pravý čas vybrať vhodné vonkajšie záhradné svietidlá. Správne osvetlenie vášho exteriéru zabezpečí, že váš dom, záhrada či bazén budú aj potme vyzerať veľmi pekne. Citlivo osvetlené cestičky, chodníky a príjazdová cesta budú prehľadné. V takto osvetlenom záhradnom prostredí sa budete cítiť určite bezpečnejšie a príjemnejšie.

záhradné svietidlá

Moderné svietidlo do záhrady, ktoré je zároveň umeleckým dielom

Čo všetko sa dá osvetliť záhradnými svietidlami?

Vonkajšie osvetlenie má skutočne široký záber uplatnenia. Či už máte len balkón, malú predzáhradku alebo väčšiu záhradu, či jednoduché vonkajšie posedenie v drevenom lehátku pri záhradnom jazierku. Každá oblasť si zaslúži osvetlenie, ktoré bude plniť praktickú aj estetickú funkciu. Na ktorý prvok v záhradnom exteriéri by ste chceli pútať pozornosť? Cez ktoré miesta sa vám večer ťažko chodí? Aký je váš obľúbený záhon? Kde sa vonku večer najčastejšie pohybujete? Všetky tieto miesta stojí za to kvalitne osvietiť. Nielen preto, že to bude lahodiť vášmu oku, ale budete sa tam cítiť príjemne a bezpečne.

Záhradné svietidlá musia odolávať meniacemu sa počasiu

Vlhko, dážď, či veterné a mrazivé dni. Pri výbere vonkajšieho osvetlenia a svietidiel musíme dbať na bezpečnosť celého systému, ktorý je neustále vystavený nepriazni počasia. A preto by sme každé vonkajšie záhradné svietidlo mali vyberať podľa zodpovedajúceho stupňa IP krytia.