Záhradný nábytok – splňte si svoje sny o krásnej záhrade!

S príchodom prvých teplejších májových dní čoraz častejšie naše kroky vedú do prírody a najmä do našich záhrad, v ktorých je po zime opäť plno práce. Kontakt s prírodou je pre človeka nesmierne potrebný a dôležitý. Príroda, čerstvý vzduch a všadeprítomná zeleň je doslova pastvou pre oči a balzamom na dušu. A práve preto sa s prvým letnejším počasím stávajú záhrady, terasy a balkóny našim druhým domovom. Pre dokonalú pohodu letného bývania a trávenia času na záhrade je potrebný aj záhradný nábytok.

Záhradný nábytok vyberáme podľa toho, koľko máme k dispozícii priestoru. Iné možnosti výberu nám ponúka priestranná záhrada, altánok či terasa ako napr. menší balkón či lodžia.

Záhradný nábytok si vyžaduje kvalitný a odolný materiál

záhradný nábytok

Záhradný nábytok ako z rozprávky

Ideálny záhradný nábytok by mal byť ľahký, praktický, dobre skladovateľný a hlavné odolný proti vlhku a vplyvom počasia. Zároveň však musí spĺňať aj istú estetickú funkciu a teda celkovo skrášľovať priestor záhrady. Vybrať si to správne materiálové aj štýlové prevedenie býva väčšinou otázkou vkusu budúcich majiteľov. Niekto uprednostňuje prírodnú krásu dreva, iný preferujú skôr moderný dizajn umelého ratanového záhradného nábytku, ktorý je momentálne mimoriadne populárny a vyhľadávaný. Keď sa však vyberiete nakupovať záhradný nábytok, nezabúdajte myslieť aj na jeho údržbu a starostlivosť, ktorú si bude vyžadovať, pretože čím bude nábytok menej náročný na údržbu, tým viac času vám zostane na relax.

Výhodný nákup pred a po letnej sezóne

Ak už máte dávnejšie vysnívaného svojho favorita pre vaše záhradné sedenie, no napriek tomu ste sa museli uskromniť a dočasne sa uspokojiť len s jednoduchými plastovými stoličkami, pretože váš vysnívaný záhradný nábytok je mierne nad váš rozpočet, rozhodne to nevzdávajte a pravidelne sledujte rôzne akcie a výpredaje. Práve v tomto jarnom období pred hlavnou letnou sezónou sú bežné výhodnejšie ceny záhradného nábytku z minuloročných skladových zásob a tak nastáva ideálny čas vymeniť pôvodný plastový záhradný nábytok za nový a možno práve ten vysnívaný.