Základné informácie o love v Namíbii

Pre vášnivých poľovníkov/lovcov, ktorým slovenské lesy nestačia a chcú zažiť niečo dobrodružnejšie mám jeden tip. Čo tak poľovačka v Namíbii? Namíbia je totiž obľúbenou destináciou pre lov so skvelými loveckými podmienkami. Na to, aby ste sa sem dostali vás stačí pas, takže čo sa týka víz buďte pokojní.

Zbaľte si všetko potrebné

lov v NamíbiiAk sa chystáte loviť na safari, mali by ste mať k tomu samozrejme adekvátne oblečenie. Rátajte s tým, že hoci cez deň býva horúco, v noci a skoro ráno je chladno. Záleží aj od toho, v ktorej časti roka sa na lov do Namíbie vyberiete. Najlepšie je obdobie od apríla do júna. Vtedy sa teplota pohybuje okolo príjemných 25 stupňov Celzia. Najhorúcejšie sú január a február. Ako oblečenie sa odporúčajú dlhé nohavice a košele alebo tričká s dlhým rukávom. Mnoho kríkov má tŕne, preto vás lepšie ochránia. Pevná obuv po členky je dôležitou časťou oblečenia. Rovnako ako široký klobúk, chrániaci pred slnkom celú hlavu. Pri ochrane pred slnkom myslite na opaľovací krém s vysokým faktorom a slnečné okuliare. Nezabudnite však aj teplé oblečenie na noc.

Okrem zbraní, ktorých počet nie je obmedzený a ich doplnkov budete potrebovať aj ďalekohľad. Keď už ste na love v Namíbii predpokladám, že chcete mať nejakú pamiatku, napríklad so svojou trofejou. Fotoaparát s puzdrom odolným voči prachu a baterky (aj náhradné) sa budú preto veľmi hodiť.

Očkovania nie sú nevyhnutné, no prevencia nikdy nie je na škodu, a preto by ste sa mohli zaočkovať proti malárii a ubezpečiť sa, že ste zaočkovaný proti tetanu. Pokiaľ mávate zdravotné ťažkosti bolo by vhodné zobrať si aj nejaké základné lieky.

V Namíbii platia prísne pravidlá

Čo sa týka samotného lovu, zišlo by sa spomenúť niekoľko dôležitých pravidiel.  Na jednu osobu pripadajú dva kusy zvery z toho istého druhu. Pri levovi a leopardovi napríklad to je iba jeden kus. Lov v noci v Namíbii nie je povolený. Tak isto sa nesmie loviť pri umelom svetle alebo z auta.lov v Namíbii