Založenie účtu vo Švajčiarsku ponúka mnoho výhod

Slušná finančná rezerva bezpečne uložená v nejakej zahraničnej. Napr. vo švajčiarskej banke, ktorá je vašou istotou na horšie časy, nemusí byť len nereálnym či nesplniteľným snom. Ak sa bližšie pozriete na možnosti pre založenie účtu vo Švajčiarsku, zistíte, že je to vcelku reálna a dostupná možnosť. Takúto možnosť založenia účtu vo Švajčiarsku, alebo v iných zahraničných bankách, často využívajú aj podnikatelia ako formu založenia svojho podnikateľského účtu. Ale je možné si takto zriadiť aj osobný účet pre fyzické osoby, ak samozrejme splníte niekoľko zásadných podmienok, ktoré si určujú jednotlivé zahraničné banky. Medzi ne môžeme zaradiť napr. výšua minimálneho vkladu či apostiláciu dokladov potrebných k predloženiu. Podmienky naozaj nie sú nesplniteľné, no ak si predsa len sami netrúfate na takéto úkony, existujú dnes spoľahlivé firmy, ktoré všetko potrebné pripravia, vybavia a zabezpečia za vás.

založenie účtu vo Švajčiarsku

Založenie účtu vo Švajčiarsku je reálna a dostupná možnosť.

Prečo práve založenie účtu vo Švajčiarsku?

Švajčiarsko samozrejme nie je jedinou zahraničnou krajinou, kde je možné či výhodné založiť si bankový účet. Túto možnosť ponúkajú aj iné krajiny. Napr. Monako, Cyprus, Belize, Malta a pod., no i napriek tomu patrí založenie účtu vo Švajčiarsku k tým najlepším voľbám vôbec, pretože Švajčiarsko má jeden z najvyspelejších bankových systémov. Osobitou prednosťou je tiež dodržiavanie bankového tajomstva, ktoré u nás nie je vôbec bežné a zaužívané. Výhodou tiež je, že zriadenie či založenie účtu vo Švajčiarsku je pomerne rýchle a jednoduché. Často si nevyžaduje ani časovo náročné cestovanie či kúpu letenky, pretože sa dá absolvovať aj formou otvorenia účtu na diaľku.

založenie účtu vo Švajčiarsku

Založenie účtu vo Švajčiarsku patrí k najlepším voľbám.

Podmienky aj výhody založenia účtu vo Švajčiarsku

K výhodám založenia účtu vo Švajčiarsku však patrí nielen anonymita či možnosť zriadenia účtu na diaľku, ale aj oslobodenie od dane z kapitálového výnosu. Rovnako aj prevody v hotovosti v rámci SEPA za rovnaké poplatky ako domáce prevody. Výhodou je tiež poskytnutie tzv. privat bankingu, teda súkromného poradenstva v oblasti investícií a hospodárenia s majetkom. K podmienkam, ktoré potrebné splniť, patrí výška minimálneho vkladu v hodnote 50 tisíc švajčiarskych frankov či apostilácia potrebných dokladov.