Zaujímavosti, vďaka ktorým airsoft dostane aj vás

Čo je vlastne airsoft a ako vznikol?

airsoft

Airsoft je určený pre mužov aj pre ženy

Airsoft vznikol ako reakcia na situáciu, ktorá vo svete nastala po roku 1945, kedy bola vo väčšina krajín buď vo veľkej miere obmedzená, alebo úplne zakázaná držba zbraní u civilného obyvateľstva. V 70. rokoch to však nedalo spávať niekoľkým chlapom a tak dali dokopy svoje schopnosti, vďaka čomu vznikli takmer úplne presné repliky skutočných zbraní, ktoré však pálili iba neškodné guličky.

Nuž a spolu s týmito zbraňami vznikla aj nová hra, šport, koníček a životný štýl mnohých mužov (neskôr i žien) s názvom „airsoft“.

Airsoftové zbrane a ich základné delenie

Zo začiatku sa zbrane na airsoft vyrábali iba z plastov, no postupom času sa vyvinuli aj kvalitnejšie drahšie kúsky pre skutočných fanúšikov tohto športu napr. z kovov alebo z dreva.

airsoft

Šport i zábava v teréne

Airsoftové zbrane sa však nedelia do viacerých kategórií iba na základe materiálov, z ktorých sú vyrobené, ale aj na základe princípu, na ktorom fungujú. Elektrické zbrane sa väčšinou používajú ako hlavné zbrane a plynové zbrane ako záložné. Osobitou kategóriou sú odstreľovacie pušky.

Hra na milión spôsobov

Ďalšou zaujímavosťou z oblasti airsoftu sú aj rôzne štýly hry, z ktorých si môžete vybrať ten svoj a vďaka ktorým žiadne dve hry nebudú nikdy rovnaké a teda vás určite airsoft po pár hrách neomrzí.

airsoft

Airsoft výbava

Medzi tie najznámejšie spôsoby hry patria napr. deathmatch (cieľom hry je uštedriť súperovi čo najviac zásahov), CTF (capture the flag; cieľom hry je získať vlajku súpera) alebo Free for all (každý bojuje sám za seba, vyhráva posledný, ktorý „prežije“). Možností ako hrať airsoft je však oveľa viac (president game, alien, ninjas, search and destroy, atď) – to by si však zaslúžilo samostatný článok.

Aj pre nadšencov pyrotechniky…

A ešte jedna zaujímavosť: Skúsení „airsofťáci“ pre oživenie svojej hry zapájajú do hry okrem zbraní napr. aj pyrotechniku, čo dokáže hru urobiť ešte viac zaujímavou. Takéto používanie pyrotechniky má však vždy svoje prísne pravidlá. Airsoft zbrane môžete nakupovať aj TU.