Zimné tenisky sú pre tých, ktorí nechcú prísť ani v zime o svoj imidž

Tenisky sú obľúbený typ obuvi u žien no hlavne u mužov. Dávno tenisky nepatria len na šport. Vyrábajú sa ako klasická vychádzková obuv a pre ich pohodlie mnohí muži inú obuv za celý život ani nevynosia (okrem výnimočných špeciálnych príležitostí, kde sa vyžaduje oblek a spoločenská obuv). Tenisky u pánov sú vhodnou obuvou aj do práce a niektoré tenisky majú taký dizajn, že sa hodia aj k ležérnejším oblekom. Sú obľúbené predovšetkým pre ich pohodlie. Už pri kúpe ako úplne nové sú mäkké a ľahké, čiže netreba ich rozchodiť a prispôsobiť (čo je takmer pre každého muža hotová nočná mora). Kedysi boli tenisky vyrobené a navrhnuté len ako ľahká obuv na leto. No to už neplatí. Zimné tenisky, hoci nie sú veľmi rozšírené, už nájdete v niektorých predajniach s obuvou.

zimné tenisky

Na prvý pohľad sa zimné tenisky od tých letných neodlišujú.

Zimné tenisky nie sú určené do snehu

Zimné tenisky sa na prvý pohľad nijak neodlišujú od letných. Rozdiel je vidieť a cítiť vo vnútri a na spodku. Z vnútra sú zimné tenisky oveľa viac vystlané a zateplené. Na výstelku sa používa iný materiál, ktorý namiesto letného, čo má byť priedušný a tenký, je skôr hrubší, teplý a nepremokavý. Rovnako ako čižmy alebo iná obuv na zimu. Takéto tenisky majú tiež hrubšiu a drsnejšiu podrážku než tie letné. Aj takto prispôsobené zimné tenisky sú však určené do suchej zimy, to znamená bez snehu.

zimné tenisky

Zimné tenisky narozdiel od letných majú hrubšiu podrážku.

Imidž a pohodlie je všetko

Sú páni, ktorí čižmy a inú koženú obuv na zimu odmietajú nosiť. Kazí to ich imidž. Tak, ako existujú tzv. oblekoví páni, narcis páni, či monterkoví a teplákoví, tak existujú aj muži, čo nosia výlučne len tenisky. A za bežných okolností nie sú ochotní spraviť žiadny ústupok vo svojom pohodlí a štýle. Zimné kožené topánky sú predsa tvrdé, nepohodlné a ťažké. A radšej by mrzli, ako spravili kompromis. Našťastie existujú už dnes aj zimné tenisky a tak si môžu aj muži udržiavať svoj vlastný štýl po celý rok.