Župany pre každého

Len ťažko by ste našli domácnosť v ktorej nie je aspoň jeden župan. To je ako nemať osušku alebo spodnú bielizeň. Jednoducho nemožné! Župany pritom nie sú určené len pre dámy. Rovnaký úspech majú aj u mužského, ale aj detského zastúpenia. Vyberať si môžete z viacerých prevedení a to v rozličných dĺžkach a materiáloch. Je pomerne dôležité uvedomiť si, že do kvalitného župana sa oplatí investovať aj o pár EUR viac než ste pôvodne plánovali. Pri županoch totiž platí, že ich cena dokonale odzrkadľuje ich kvalitu. Preto ak chcete, aby bol váš nový župan príjemne mäkký a pohodlný, nečakajte, že bude stáť 20 EUR.

župany

Ak ide o župany, cena odráža ich kvalitu.

Ako vybrať župany?

Župan využijete pri rôznych situáciách. A to nielen doma po kúpaní, ale aj na dovolenke, wellnesse, v nemocnici a mnohých iných príležitostiach. Skôr ako si ale nejaký župan kúpite, potrebujete si ho v prvom rade vyskúšať, aby ste sa uistili, že vám perfektne sadne. Na výber máte krátke, ale aj dlhé župany. Tenký saténový alebo hrubý froté župan a to v tisícoch rôznych odtieňoch a vzoroch. Takže je len na vás pre ktorý z nich sa rozhodnete. Asi najväčšou klasikou sú spomínané froté župany. Ich najväčšou výhodou je skvelá savosť, ale aj jemnosť, no to ešte neznamená, že iné materiály nie sú rovnako dobré. Práve naopak! Niektoré z nich sú dokonca omnoho lepšie a to napríklad župan z bambusového vlákna (ideálny najmä v horúcich dňoch). Prípadne župan z jemnučkého mikrovlákna, v ktorom sa budete cítiť ako vo vatičke.

župany

Župany vo veľkom nosia aj muži.

Dámske verzus pánske župany

Dámsky župan sa pochopiteľne dosť líši od tých pánskych a to predovšetkým ich dizajnom. Pánske župany v podstate vyzerajú všetky rovnako a líšia sa len farbou či vzorom, no župany určené pre dámy sú diametrálne odlišné. S kapucňou alebo bez nej, niektoré majú praktické vrecká, iné zase jemnú výšivku, srdiečkový vzor, sú obojstranné a niektoré majú na kapucni dokonca aj uši. Ďalší rozdiel je aj v tom, že zatiaľ čo páni si bohato vystačia s jedným županom, dámy potrebujú hneď niekoľko kusov v závislosti od toho, na akú príležitosť ich budú využívať. V lete pri bazéne potrebujú krátky tenký župan, do kúpeľov savý z froté, na zohriatie župan z jemného mikrovlákna a na horúce chvíle s partnerom zase zvodný saténový župan s čipkou.