Rekonštrukcia bytu 1. časť: Kuchyňa

rekonštrukcia bytu

Túžite po modernej kuchyni? Niekedy je jediným riešením rekonštrukcia bytu

Mať doma peknú a štýlovú kuchyňu je snom zrejme každej gazdinej. Preto mnohé z nich rozmýšľajú nad rekonštrukciou, obnovou, či izoláciou vnútornými omietkami. Nad zmenou kuchyne obvykle rozmýšľame keď sa nasťahujeme do staršieho bytu, ktorý potrebuje zásah a rozsiahlejšiu investíciu. Ďalšou z možností je modernizácia priestoru a praktickejšie riešenie úložného priestoru či umiestnenie elektrospotrebičov. Dosiahnuť inovatívny vzhľad miestnosti je prirodzene jednou z našich motivácií a priorít. Niekto modernizuje pre krajší interiér, iní sa snažia dosiahnuť komfort, ktorý im doposiaľ chýbal. Nové vybavenie musí poslúžiť ďalších desať či pätnásť rokov.

Plánovanie rekonštrukcie

Pri každej rekonštrukcii platí, že ako prvé si musíte zmeny dobre naplánovať a prípadne sa poradiť s odborníkom. Pri kuchyni tiež platí pár pravidiel, ktoré jednoducho nepustia. Voda, odpad, plyn a elektrina sú zväčša rozvody, od ktorých sa treba pri prerábke odpichnúť. Rozhodujú o tom, kde budú umiestnené spotrebiče a vybavenie kuchyne. Čím viac spotrebičov používate súčasne, tým dôležitejšie je, aby ste mali k dispozícii dva samostatné zásuvkové okruhy. Vodovod a odpad možno premiestniť kdekoľvek, kuchynská linka so 60-centimetrovou hĺbkou však môže byť obmedzujúca. Ak nie je možné rozvody zasekať do muriva, buď sa uspokojíte s plytšími skrinkami, alebo si priplatíte za širšiu pracovnú dosku. V každom prípade si svoje nápady podrobne premyslite, náplanujte a určite prekonzultujte s odborníkmi.

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu – viete, aké sú trendy?

Rekonštrukcia bytu a moderné trendy v kuchyni

Súčasná móda v kuchyniach stále vychádza z minimalizmu, pri zachovaní maximálnej funkčnosti a s využitím najmodernejšej vnútornej výbavy a spotrebičov. Čo sa týka materiálov, v kurze je dyha, vysokolesklé povrchy v rôznych odtieňoch, ušľachtilá oceľ, hliník, sklo, štruktúrované povrchy laminátov a fólií, pri ktorých výrobcovia kladú čoraz väčší dôraz na haptiku, čiže nielen na vizuálne vnímanie materiálov ale aj hmatové. Návrat k prírode a k prírodným materiálom s ohľadom na ekológiu zaznamenáva boom, s čím ruka v ruke ide aj farebnosť. Trendom, ktorý nikdy nezapadne prachom je však vaša predstava o kuchyni, ktorá by mala byť základným kameňom pri realizácii rekonštrukcie.

Rekonštrukcia bytu 2.časť: Kúpeľňa