Svadobné torty – ako si vybrať tú svoju? (1. časť)

svadobné torty

Svadobné torty – ako si len vybrať?

Ak práve plánujete svoju svadbu, určite ste si už aspoň na internete prezerali rôzne inšpirácie, či už na svoje svadobné šaty, na družičkovské šaty, pozvánky, svadobnú výzdobu alebo práve na svadobné torty. Nuž a pri tomto čerpaní inšpirácie ste si tiež určite všimli, že výber svadobných toriet, je viac než len široký. A to nie len pokiaľ ide o ich rôzne možnosti plniek, ale aj o ich dizajn. Ako si teda z takejto ponuky vybrať tú svoju a na čo určite nezabudnúť?

Kedy začať vyberať svadobné torty?

Hoci svadobné torty sú dôležitou súčasťou svadobnej hostiny a s ich výberom by ste mali začať v dostatočnom predstihu pred svadbou, najprv je potrebné, aby ste mali vybrané a zariadené iné veci. Medzi tie napr. platí zoznam hostí, ktorých chcete pozvať (aby ste vedeli, pre aký počet ľudí bude torta určená), ale tiež štýl svadby a farebná schéma, v ktorej sa bude niesť celá vaša svadba. Taktiež by ste už mali mať ujasnený svoj finančný rozpočet, aby ste vedeli, čo si pri výbere torty môžete a nemôžete dovoliť. Ideálny čas na začatie výberu a objednanie svadobnej torty je teda približne 3 – 6 mesiacov pred očakávaným dátumom svadby.

svadobné torty

Nájdite si dobrého cukrára

Výber cukrára

Začiatok cesty za vysnívanou svadobnou tortou začína výberom a návštevou vášho cukrára. Výber je väčšinou založený na odporúčaniach známych, prípadne nad predchádzajúcimi skúsenosťami, ktoré ste nadobudli pri objednávaní torty na narodeninové oslavy a pod. Ak sa však na takýto výber spoľahnúť nemôžete, v tom prípade vám odporúčam pozrieť si svadobné torty iných neviest (napr. na portáli Moja Svadba) a na základe ich recenzií si vybrať cukrára z vášho okolia. Rovnako dôležité je aj osobné stretnutie s cukrárom. Prezrite si portfólio jeho už vytvorených svadobných toriet a uistite sa, že štýl, v ktorom tvorí svoje maškrty, na 100% vyhovuje vašim požiadavkám. Osobné stretnutie je takisto dôležité pre doladenie detailov ohľadom chuti a dizajnu vašej svadobnej torty – ako na to si prečítajte už v pokračovaní článku.