Svadobné torty – ako si vybrať tú svoju? (2. časť)

svadobné torty

Torta by mala spĺnať vaše predsavy

Prvá časť článku TU.

Prineste si so sebou kúsok svojej svadby

Po tom, čo ste si už vybrali cukrára, ktorý tvorí svadobné torty presne podľa vašich predstáv, je na čase doladiť detaily okolo tej vašej. Na stretnutie si preto nezabudnite so sebou priniesť aj obrázky svadobných toriet, ktoré sa vám páčili z internetu alebo časopisov. Tak môže cukrár získať najlepšiu predstavu o tom, po akej svadobnej torte túžite. Ak nemáte konkrétne obrázky, prineste si so sebou niečo, vďaka čomu cukrár získa predstavu o charaktere vašej svadby. Môžu to byť napr. svadobné oznámenia, fotka vašich svadobných šiat či miesta, kde plánujete mať svadbu – všetky tieto veci môžu dopomôcť tomu, aby dizajn torty dokonale zapadol do štýlu vašej svadby.

Plnky a polevy pre svadobné torty

Pri výbere plnky pre svadobné torty je najlepšie riadiť sa radami samotného cukrára. Samozrejme, že ak máte jasnú predstavu o tom, že vaša svadobná torta má mať čisto čokoládovú plnku, nie je tu príliš o čom debatovať. Väčšina párov však chce, aby sa ich svadobná torta skladala z viacerých rôznych plniek, aby tak vyhoveli všetkým svojim hosťom. V takomto prípade vám práve cukrár najlepšie poradí, ktoré chute k seba pasujú a ktoré nie. Určite sa nebojte vypýtať si od cukrára aj ochutnávku plnky! Takisto pri výbere poťahu na tortu sa vám jeho rady môžu zísť. Ak totižto chystáte svadbu počas horúceho leta niekde na záhrade, rýchlo sa topiaca biela čokoláda na vrchu torty zrejme nebude najlepším riešením.

Akú veľkú tortu skutočne potrebujete?

svadobné torty

Svadobné torty treba prispôsobiť poštu hostí

Dôležité je aj to, aké veľké svadobné torty si budúci novomanželia vyberú. To už záleží od počtu vašich svadobných hostí. Tu by mal mať cukrár pre vás tiež prichystanú radu a ak mu dôverujete, mali by ste sa jej aj držať. Ak vám totižto povie, že pri počte 125 hostí vám bude stačiť troj- až štvor-poschodová torta, nesnažte sa ho presvedčiť, že chcete poschodí päť. Jednak vám bude vyhodenej torty ľúto, ale tiež vás to bude stáť zbytočne viac peňazí, ktoré môžete použiť radšej na niečo iné.

Cena svadobnej torty

Na záver ešte otázka peňazí – svadobné torty nie sú lacnou záležitosťou a pravdepodobne to bude najdrahšia torta, akú si v živote kúpite. Ceny sa pohybujú rôzne, záleží to od konkrétneho cukrára, od spomínanej veľkosti torty, vybranej plnky a polevy, ale hlavne od zdobenia, od toho, ako náročné bude vašu tortu vytvoriť a ako dlho to bude cukrárovi trvať. Každopádne, cenu si aspoň orientačne určite ešte pred objednaním torty, aby ste potom nezostali nemilo prekvapení.