Taliansky nábytok – láska na prvý pohľad

taliansky nábytok

Vďaka interiérovému štúdiu voľba padla na taliansky nábytok

Niekoľko rokov sťahovania sa z podnájmu do podnájmu nás s manželom už v máji pred dvoma rokmi definitívne presvedčilo o tom, že je čas pustiť sa do stavby svojho vlastného „hniezdočka“. Manžel dostal na starosti všetko, čo sa týkalo stavby z technického hľadiska, mne zostal na starosti interiér domácnosti. Moja úloha bola teda jasná – vykúzliť z nášho (budúceho) domu domov. Pre odporúčania našich známych som s plánovaním interiéru začala ihneď, ako boli hotové prvé plány domu. Dnes môžem povedať, že som urobila dobre najmä preto, že sme sa nakoniec rozhodli pre taliansky nábytok.

Interiérové štúdio ako nenahraditeľný pomocník

Hneď od začiatku bolo jasné, že zariadiť celý interiér nášho nového domu, nemôžem zvládnuť úplne sama. Po niekoľkých rozhovoroch s kamarátkami, známymi a rodičmi som zistila, že aj keby somsi trúfala, tadiaľto cesta nevedie a oveľa jednoduchšie bude obrátiť sa na profesionálov. Interiérové štúdio, ktoré bolo doslova mojou pravou rukou počas celého zariaďovania našej domácnosti, som si vybrala „len“ na základe odporúčaní, takže v tomto vám nejaký jasný návod dať neviem. Úvodné stretnutie sa nieslo v duchu otázky, do akého štýlu by mal byť interiér nášho domu ladený. Spomedzi všetkých dizajnov, ktoré mi boli ukázané (od ultra-moderných, cez retro až po naozaj extravagantné), nakoniec voľba padla na rustikálny interiérový dizajn s nádychom skutočného luxusu.

Taliansky nábytok je pre rustikálny interiérový dizajn to najlepšie

taliansky nábytok

V pokračovaní článku viac o tom, ako sme taliansky nábytok vyberali

Nasledovalo niekoľko ďalších nekonečných rozhovorov s mojou „vlastnou“ bytovou dizajnérkou, prvé 2D návrhy toho, ako by mal byť nábytok a iné prvky v domácnosti rozmiestnené a následne niekoľko 3D návrhov, vďaka ktorým sme sa mohli rozprávať už o konkrétnejších prvkoch nášho nového interiéru. Hneď tretí 3D návrh v poradí ma presvedčil o tom, že taliansky nábytok bude nábytkom, ktorým bude zariadený náš domček. Hoci bolo hneď jasné, že to bude o niečo väčšia investícia, než s akou sme na začiatku rátali, môj osobný názor je, že pre rustikálny vzhľad interiéru sa nič nehodí lepšie než taliansky nábytok.

O tom, ako pokračovalo zariaďovanie nášho nového rodinného domu si môžete prečítať TU.